رضا غلامی شنبه 1 فروردین 1388 07:38 ق.ظ نظرات ()
صفحه 11 دانش و فن آوری ، شماره سریال 17227 ، تاریخ انتشار 871228
سیفی

بی شك برای شما هم پیش آمده كه در مكان خاصی باشید و نتوانید در همان لحظه به تماس های تلفنی كه با شما برقرار می شود پاسخ دهید. (به عنوان مثال در جلسات و یا هنگام نماز)البته اغلب در چنین مواقعی افراد یا گوشی خود را خاموش می كنند و یا آن را در حالت سكوت(Silent) قرار می دهند.اما هر كدام از این روش ها معایب خاص خود را دارد.

در صورتی كه گوشی همراه خود را خاموش كنید، بی شك هیچ فردی قادر نیست با شما تماس برقرار كند و مخاطب با توجه به این كه گوشی شما خاموش است از تماس مجدد پرهیز می كند. ضمن آن كه شما نیز نمی فهمید هنگامی كه تلفن همراهتان خاموش بوده است، چه كسانی با شما تماس گرفته اند.

در حالت دوم هم با توجه به این كه گوشی شما در حالت سكوت (Silent) قرار دارد، لذا فرد به تصور این كه شما به تلفن او جواب نمی دهید از برقراری تماس با شما منصرف می شود.اكنون قصد معرفی ترفندی را داریم كه با استفاده از آن در گوشی های سونی اریكسون قادرید امكانی را فراهم كنید تا در صورتی كه فردی با شما تماس گرفت بدون آن كه گوشی شما زنگ بخورد، برای طرف مقابل بوق اشغال پخش شود و شماره فرد نیز بر روی تلفن همراه شما نقش ببندد.در این حالت با توجه به این كه برای فرد مقابل بوق اشغال پخش می شود، بی شك فرد مورد نظر گمان می كند كه شما با فرد دیگری مشغول به صحبت هستید و لذا به طور حتم دوباره با شما تماس برقرار می كند و شما نیز با توجه به این كه مطلع شدید كه كسی با شما تماس گرفته، در صورتی كه بخواهید با وی صحبت كنید، كافی است محلی كه در آن هستید را ترك كنید و بعد از این كه فرد مجددا با شما تماس برقرار كرد، به تماس وی پاسخ دهید. همچنین با استفاده از این ترفند قادرید تا گوشی شما تنها برای نفرات خاصی زنگ بخورد و برای اشخاص دیگر بوق اشغال پخش شود. تصور كنید منتظر تماس فرد خاصی هستید، اما در همان هنگام افراد دیگری نیز به شما زنگ می زنند و شما مجبورید به خاطر این كه منتظر تماس فرد خاصی هستید از صحبت با آن ها بپرهیزید ولی با استفاده از این قابلیت، گوشی شما تنها برای افراد خاصی زنگ خواهد خورد و برای بقیه اشخاص بوق اشغال پخش می شود.

برای فعال كردن این قابلیت ابتدا به منوی اصلی در گوشی خود مراجعه و سپس بر روی Setting كلیك كنید، حال در قسمت General به بخش Profile بروید و یكی از پروفایل ها را غیر از پروفایل Normal انتخاب كنید.

(به عنوان مثال Meeting حال More را بزنید و گزینه View and edit را انتخاب كنید.)

حال از عناوین نمایش داده شده گزینه Accept calls را انتخاب كنید و سپس گزینه None را انتخاب كنید. پس از انجام این عمل و ذخیره پروفایل، هرگاه پروفایل مورد نظر را انتخاب كنید برای تماس كسانی كه با شما تماس برقرار می كنند بوق اشغال پخش خواهد شد و شما نیز متوجه خواهید شد چه كسانی با شما تماس برقرار كرده اند.

در صورتی كه قصد دارید گوشی شما تنها برای افراد خاصی زنگ بخورد كافی است در همان قسمت به جای انتخاب None گزینه Only from List را انتخاب كنید و شماره یا شماره هایی كه قصد برقراری ارتباط با آن ها را دارید انتخاب كنید.

تا اینجای كار شما این قابلیت را به گوشی خود در یكی از پروفایل ها اضافه كرده اید. حال برای فعال سازی كافی است، پروفایل مورد نظر را فعال كنید. برای فعال سازی هر پروفایل، یك بار دكمه Power (دكمه ای كه با آن گوشی را خاموش و روشن می كنید) بفشارید و سپس پروفایل مورد نظر را برگزینید.

برای بازگشت به حالت اولیه كافی است پروفایل Normal را انتخاب كنید.

منبع: موبایل ها دات كام